Úspěchy v krajských kolech chemických olympiád

Datum
11.5.2018
Text

V březnu, dubnu a květnu se konala krajská kola chemické olympiády v kategoriích D, C a B.

V každém z těchto kol reprezentovali naši školu 2 studenti a v každém kole jsme byli úspěšní.

V kategorii D, ve velké konkurenci nejlepších účastníků okresních kol z celého Jihomoravského kraje, zvítězila naše žákyně Karolína Zemene a úspěšným řešitelem se stal také Adam Kozubek, oba z kvarty.

V kategorii C byla naše želízka v ohni Jakub Schimmer ze sexty a teprve kvartánka Karolína Zemene, benjamínek, který soutěžil se studenty 1. a 2. ročníků SŠ. Jakub Schimmer zvládl teoretickou i praktickou část soutěže nejlépe ze všech účastníků a vyhrál, Karolína skončila na velmi pěkném 13. místě.

A jako poslední proběhlo krajské kolo kategorie B, kterého se účastnili septimán Martin Pernica a sextán Jakub Schimmer. A opět jsme slavili úspěch. Tentokrát se Martin Pernica umístil na jeho oblíbeném 2. místě a Jakub Schimmer na šťastném 13. místě.

Všem blahopřejeme k vynikajícím výsledkům, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně zábavy při studiu chemie.

Radmila Poláčková