Letní tábor - Z historie

Záseka 2019 - Tour de France

Zatímco poslední červencový víkend končil v Paříži letošní ročník legendárního cyklistického závodu Tour de France, v Zásece se ve stejném čase rozbíhal závod nový - Tour de Záseka. Média o něm tolik neinformovala, ale to neznamená, že jeho účastníci nebojovali o prvenství se srovnatelným úsilím a nasazením. Na rozdíl od Francie se nerozhodovalo jen na silnicích, kromě síly, rychlosti a vytrvalosti byly důležitými faktory i důvtip, týmová souhra, nápaditost, zručnost atd. Závodníci se dočkali i nejednoho překvapení a letos byly čtyři soutěžící týmy snad nejvyrovnanější v historii, takže rozhodovaly maličkosti. Bronz si odnesli borci v zeleném a červeném dresu, stříbro modří a zlaté medaile a tím pádem i žluté trikoty vítězů vybojovali bílí. Nejdůležitější však bylo kamarádství, legrace a dobrá nálada. Merci všem realizátorům, kteří se na průběhu celého prázdninového týdne podíleli - snad odvedli dobrou práci a účastníkům zůstanou bezva vzpomínky. A lokomotiva, která se řítí tmou.

Fotogalerie a Video

Záseka 2018 - CIRKUS

Náročné a velkolepé turné čtyř cirkusů už je minulostí. Kdo neviděl žádné z představení, nebo si chce připomenout zážitky z manéže, má tu možnost ve fotogalerii nebo na videu.

Záseka 2017 - Cizinecká legie - výcvik ukončen!

ATTENTION! 
Zpravodajské oddělení hlavního štábu zveřejňuje obrazové materiály letošního dobrovolnického tábora Cizinecké legie v Enforceville nedaleko obce Nétine-sur-Mer. Pod velením colonela Bergéra a jeho štábu se branci náležitě zocelili a všichni úspěšně prošli nástrahami nelehkého výcviku. Velitelé rot Adéle Dent-Petit, Barbie Regagner, Caroline d´Allemagne a Philippe-Maximilien Brouillard odvedli skvělou práci a dočkali se zaslouženého povýšení. Všem MERCI! Vive Legion Etrangére!

(fotografie ici, video ici)

Záseka 2016 - Čína

Letošní prázdniny a v pořadí již pátý tábor v Zásece již bohužel patří do říše vzpomínek, které se ale dají oživit pomocí fotogalerie, popř. slide-show, máte-li zájem. Za zdárný průběh moc děkujeme týmovým vedoucím Páji, Verči, Broňovi a Filipovi i všem instruktorům a zdravotníkům. Tak zase příště...

Záseka 2015 - Křižáci

Křižáci, ale ne pavouci,

nýbrž rytíři ze země krále Davida I. se měli vydat první srpnový týden na výpravu do Svaté země. Jenže lodi nepluly, dokonce ani vlaky nejezdily, a tak je přecpaný autobus dopravil alespoň do tábora v Zásece. Stejně tam celý týden bylo takové vedro, že se to s pouští na Blízkém východě dalo směle srovnat. Naštěstí byl po ruce bazén s chladivou vodou.

Po Saracénech ale ani vidu, ani slechu, a tak se kopa udatných rytířů rozdělila do čtyř korouhví a pod velením zkušených hejtmanů Kuby, Káji, Adama a Hanky se všichni pustili do lítého boje mezi sebou. Mimoto ještě stíhali plnit sedmero rytířských ctností. Za své úsilí, prolitý pot a občas i krev z odřenin si vysloužili i pasování z rukou nefalšovaných rytířů ze skupiny historického šermu Lucius. Závěrečný den pak patřil středověkému jarmarku, kde každý snaživec mohl perly získané v různých soutěžích směnit za všeliké dobroty, pokud ovšem dokázal dle dobového zvyku dobře smlouvat. Diskotéka pod širým tropickým nebem pak celý týden plný zábavy (nejoblíbenější hrou se bezkonkurečně stal „šáteček“) a legrace ukončila.

Kromě kvalitně odvedené práce hejtmanů nelze nezmínit i zásluhy pohodových instruktorů Verči, zdravotnice Barči, Čouda, Škroma, Marky, Káti a Andyho.
 
Viz fotogalerie

Záseka 2014 - Mafie

Na přelomu července a srpna se rozpoutal nelítostný boj mezi čtyřmi mafiánskými klany o nadvládu nad Sicílií. Nebylo lehké získat pro veřejnost informace o průběhu oněch dramatických událostí, protože všichni zainteresovaní přísně dodržovali nepsaný zákon mlčenlivosti. Našemu nejmenovanému zdroji se však podařilo proniknout do centra dění a zaznamenat alespoň na fotografie, co se vlastně všechno za ten týden přihodilo.

2013 - Pohádková Záseka

Na přelomu obou prázdninových měsíců se opět sešli v hojném počtu studenti sekundy a primy (současné i budoucí), aby spolu strávili týden na táboře v Zásece. Tématem byly tentokrát pohádky, takže v táborových hrách v lese, na hřišti i v bazénu se utkali Machové, Škubánci, Bobové a jim podobní. Sluníčko tentokrát zářilo ze všech sil, takže nescházelo mnoho, aby se všichni pohádkoví hrdinové proměnili ve vodníky, protože bazén byl využit stoprocentně. Přišla i voda shůry v podobě noční bouře, ale Záseka se v Zátoku neproměnila, jen trochu zateklo do pingpongárny. Studentíci si užili i půlnoční procházku temným lesem, plným hejkalů, bludiček a divých mužů i žen. Zvládl se komplikovanější odjezd i příjezd, způsobený výlukou vlaků na brněnském hlaváku. Instruktorská parta prokázala své kvality, především DJ Čoud, kapitáni jednotlivých týmů Andrej, Káťa, Marky a Míša byli skvělí. A budoucí primáni už vědí, jaký plyšový maskot je bude doprovázet na jejich cestě ke zkoušce dospělosti.

2012 - Horor v Zásece

Navštívit lesy poblíž malé vesničky Záseka na Českomoravské vrchovině se od 28. července do 4. srpna 2012 odvážili jen ti nejotrlejší. Řádily tam totiž desítky zombíků, démonů, upírů, a protože ten týden nastal i úplněk, přibyli k nim ještě krvelační a děsiví vlkodlaci. Zkrátka, zmíněný týden patřil budoucím primánům a jejich starším spolužákům, kteří se setkali na přípravném táboře, konaném letos poprvé po 10 letech na jiném místě než v tradičních Kutinách. Počasí až na malé výjimky přálo, a tak mohla proběhnout většina plánovaných ďábelských soutěží a her na suchu i ve vodě, nejen pro zombíky zumba tanec a celodenní putování po stopách příšery. Nechyběly kečupovou krví ochucené špekáčky u táboráku a děsuplné výpravy do noční temnoty. Uáááá! Až přijdou diktáty a písemky, budou mít primáni dozajista pro strach uděláno.

2011 - Indiánské Kutiny

V prériích v okolí Cutiny Townu se v týdnu od 7. do 14. srpna na válečné stezce střetly kmeny Papačů, Inkpačů, Chuchuů a Zuškromařezů. Bojovaly statečně a čestně a není podstatné, kdo byl vítězem. Hlavní věcí byly hry, zábava a kamarádství. Howgh! 

Tábor Kutiny 2009

V týdnu od 8. do 15. srpna se sešli noví primáni s některými svými staršími spolužáky na tradičním táboře v Kutinách. Počasí přes letošní extrémnost nezlobilo a nezlobily ani děti – plnily úkoly, papaly polívčičku, uklízely po sobě a dokonce ráno vstávaly v akceptovatelném časovém limitu na rozcvičku. Tak ať jim to vydrží! Bájo, Pájo, Čabe a Krči, Tome, Čoude, Mášo a Marťo, Kristi, Zuzi, Verčo a Ani – dík!