Úspěchy v krajském kole chemické olympiády kategorie A

Datum
17.12.2019
Text

V pátek 6. prosince 2019 se na Přírodovědecké fakultě MU v Brně-Bohunicích konalo krajské kolo Chemické olympiády kategorie A, kterého se v letošním školním roce účastnili dokonce 3 studenti naší školy. Chemická olympiáda má vždy dvě části, teoretickou a praktickou. V této nejvyšší kategorii soutěžící musí vyřešit teoretické úlohy z anorganické, organické, fyzikální chemie a biochemie a v praktické části prokázat své znalosti a dovednosti. V letošním kole soutěžící zkoumali a určovali složení vzorků jak z kvalitativního, tak kvantitativního hlediska.

Mezi soutěžícími z celého jihomoravského kraje si naši studenti vedli velmi dobře. Jakub Schimmer zvládl teoretické i praktické úlohy nejlépe ze všech a zvítězil, Karolína Zemene se umístila na krásném 5. místě a mezi úspěšnými řešiteli byl i Martin Vacek, který skončil na 8. místě. 

Blahopřejeme ke skvělým výsledkům a z celého srdce přejeme úspěchy v celostátním kole CHO kat. A, v dalších chemických soutěžích a samozřejmě děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Radmila Poláčková

Výsledková listina