Konec března ve znamení matematiky

Datum
20.4.2021
Text

Naši mladí počtáři se v netradičních podmínkách zúčastnili okresního kola sedmdesátého ročníku matematické olympiády kategorie Z6, Z7 a Z8. S velkou zvědavostí jistě očekávali nejenom soutěžící, ale i jejich vyučující, jak soutěž dopadne.

Skvělé zprávy potvrzeny. Ve všech třech výsledkových listinách jsou žáci našeho gymnázia na špici. V kategorii Z6 obsadil první místo Vojtěch Mitáš, 5. místo Eliška Freyová. V kategorii Z7 se společně na prvním místě umístili Kateřina Kulová Petr Mihola, 6. místo získal Daniel Nikodým. V kategorii Z8 zvítězila Adéla Freyová, 3. místo si odváží Hana Slouková, 4. místo Lukáš Odstrčil.

Radost nám však udělali i další naši žáci, kteří byli ve většině případů úspěšnými řešiteli ve své kategorii. A to v této soutěži něco znamená.
Děkujeme všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, za reprezentaci naší školy a gratulujeme ke krásným výsledkům.

Spokojení vyučující matematiky