Datum
16.10.2022
Text

Po dlouhých dnech, týdnech a měsících se rozběhly školní atletické soutěže.

Začalo to Želešickou růží (fotogalerie), kde dívky v kategorii III obsadily 2. místo v soutěži družstev, Sára Paulíková se dostala na třetí stupínek v této kategorii. Ve stejné kategorii se chlapcům nedařilo, navíc se nesešli v plném počtu, a tak se do soutěže družstev nezapočítávali. Druhé místo v družstvech zopakovaly i dívky kategorie IV a do třetice i chlapcům kategorie V. Velkou porci smůlu si přinesly dívky v kategorii V, kde se Zuzky Machů a Svobodová umístily na první a druhé příčce. Avšak nedokončení 4. závodnice způsobilo vyřazení ze soutěže družstev. A tak si 1. místo vychutnali chlapci kategorie IV, které podtrhl svým druhým místem i Max Šťasta. A pro ně se otevřela cesta do krajského finále, kde obsadili 4. místo.

Že jsou atleti tvrďáci a tvrďačky, o tom nás přesvědčilo krajské kolo Středoškolského poháru. Provazce vody při sprintech a kouli, 3 cm vody na odrazišti výšky a celodenní déšť až do vyhlášení výsledků. Přesto si řada z nich vylepšila svá osobní maxima. Nejlepším jednotlivcem ze všech účastníků byl Ondra Strapáč, vítěz běhů 60 m a 400 m. Obě naše družstva se umístila shodně na 10. místě.

Posledním vystoupením našich atletů byl čtyřboj (fotogalerie). Závodníci a závodnice absolvují sprint a střední trať, ze skoků buď dálku nebo výšku, z hodů buď míček nebo kouli. Součet bodů čtyř závodníků pak tvoří výsledek družstva. A ten měla naše děvčata pátý nejlepší a chlapci obsadili bronzovou příčku.