Bronzová medaile

Datum
21.11.2018
Text

V pátek 16. 11. 2018 proběhlo v Brně krajské kolo v basketbalu středních škol, kterého se zúčastnili i naši dorostenci: F. Filípek, M. Sitte, V. Svoboda, V. Toman, J. Blažek, A. Gajárek, P. Maňas, V. Přerovský a D. Unge. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 ambiciózních družstev s vidinou postupu na kvalifikaci o republikové finále. V prvním utkání naši chlapci porazili Vyškov, ve druhém Znojmo a ve třetím chybělo málo a bojovali jsme o postup. Soupeř z Kyjova v samotném závěru (8 sekund do konce) vhodil koš a zvítězil o jeden bod (21:20). V posledním utkání jsme podlehli o 10 bodů GML Brno, celkovému vítězi. Basketbalisté tak získali krásné třetí místo a byli velkým překvapením pro tradiční účastníky krajského finále. K oporám týmu patřili první tři výše uvedení borci, ale pochvala a poděkování za předvedené výkony patří všem reprezentantům našeho gymnázia.